Rigips EPD (Çevresel Ürün Beyanı) Rehberi

Rigips – EPD Rehberi

Rigips EPD (Çevresel Ürün Beyanı) RehberiRigips EPD (Çevresel Ürün Beyanı) Rehberi, dünyanın en büyük alçı üreticilerinden Saint Gobain Rigips’in alçı ürünlerinin EPD belgeleri ve bu belgelerin teknik detaylarını içeren bir rehber kitaptır.

Rigips EPD Rehberi’nin temel amacı mimarlara ve satın almacılara yeşil bina kriterlerinden de bahsederek Rigips ürünlerinin çevresel etkilerinin ortaya konulduğu EPD belgeleri hakkında bilgi vermektir. Buna ek olarak örnek bir EPD belgesi üzerinden bir EPD belgesinin nasıl okunacağına dair katkı sağlamaktır.

Bu dökümanın hazırlanması süreci başladığında Rigips’in tek bir derdi vardı, “ürünlerimizin çevresel etkilerini gösteren EPD dökümanlarımızı mimarların nasıl okuması gerekir, onlara yardımcı olalım”! Bu soru çevresinde içerik kurgusunu üç ana başlığa böldük:

  • Sürdürülebilirlik
  • Yeşil Binalar
  • EPD Belgesi nedir, nasıl okunur?

Çalışma, hacimce 30 sayfalık mini bir halde. Rehber, tüm mimar ve satın almacıların elinin altında bulunması gereken kısa ve öz ancak anlaşılır niteliklerde olmasına çabalandı.

Rigips EPD (Çevresel Ürün Beyanı) Rehberini indirmek için tıklayabilirsiniz.

 

 

İlgili yazılar

 

Bu çalışma ERKE bünyesinde gerçekleştirilmiştir. Üstlendiğim görevler; içerik kurgusu-tasarımı, içerik yazımı ve tasarım yönetmenliği.