Kale Yeşil Ürün Rehberi

Kale Yeşil Ürün Rehberi

Kale Yeşil Ürün Rehberi (Yeşil Katalog)Kale Yeşil Ürün Rehberi (Yeşil Katalog) Nedir?

Kale Yeşil Ürün Rehberi’nde Kale’nin armatür, vitrifiye, seramik ürünlerinin yeşil bina sertifika sistemleri LEED ve BREEAM’e göre incelendiği, mimari projelere olan sürdürülebilirlik katkılarının incelendiği özel bir araştırma çalışmasıdır.

Kale Yeşil Katalog’u indirmek / incelemek için tıklayınız.

 

 

 

 

 

“Kale Yeşil Ürün Rehberi, LEED v3, LEED v4 ve BREEAM yeşil bina derecelendirme sistemlerinin gereklilikleri gözetilerek, Kaleseramik seramik karo, seramik sağlık gereçleri, armatür ve diğer su sistemlerinin bina performansına ve bina kullanıcılarına nasıl katkı sağladığını özetleyen bir dökümandır.’’

 

Bu çalışma aynı zamanda Türkiye’de bir malzeme firmasının tüm ürün gruplarının detaylı bir şekilde LEED ve BREEAM sertifika sistemlerine göre puan ve verimlilik katkılarının analiz edildiği ilk derli toplu rehberdir.

Kale grubu ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın ardından Dalsan ve Rigips‘ten de benzer talepler aldık. Dalsan ve Rigips için yapılan çalışmalara Works linkinden erişebilirsiniz.

İlgili yazılar

Bu çalışma ERKE bünyesinde gerçekleştirilmiştir. Üstlendiğim görevler; içerik kurgusu-tasarımı, içerik yazımı ve tasarım yönetmenliği.